Pomimo zalewu rynku zabawkami plastikowymi i interaktywnymi coraz więcej rodziców zwraca się ku temu, co dla dzieci najlepsze – klasycznym, drewnianym zabawkom. Dobrze zaprojektowane, starannie wykonane zabawki z drewna, pomalowane bezpieczną farbą (pozbawioną szkodliwych substancji chemicznych) to coś, co każde dziecko powinno mieć. Jeśli chcesz podarować swojemu dziecku to co najlepsze – mamy dla ciebie zestawienie najlepszych, najciekawszych zabawek z drewna zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Zalety zabawek z drewna i ich przewaga nad plastikowymi

  • Pomagają w ogólnym rozwoju dzieci na wielu obszarach. Aktywizują zmysły, rozbudzają wyobraźnię i kreatywność, są niezastąpione w ćwiczeniu małej motoryki.
  • Pełnią funkcję edukacyjną, pozwalają poznawać świat, uczyć się wielu nowych czynności w bezpieczny dla dziecka sposób (np. krojenia warzyw nożem czy wbijania gwoździ).
  • Dają nieograniczone możliwości – nawet zwykłe, tradycyjne klocki można wykorzystać do praktycznie każdej zabawy.
  • Są naturalne, przyjemne w dotyku, ekologiczne, bezpieczne dla dzieci.
  • Kolorowe zabawki z drewna w różnych kształtach są atrakcyjne dla dzieci – chętnie po nie sięgają, wykorzystują do przeróżnych zabaw i aktywności.
  • Są bardzo trwałe, z powodzeniem przetrwają wiele pokoleń.
  • Można je łatwo odnowić – wystarczy zeszlifować i nałożyć nową farbę.
  • Uwielbiają je dzieci w każdym wieku – już roczniaki z powodzeniem mogą (i powinny!) bawić się drewnianymi klockami!

 

Najlepsze drewniane zabawki dla dzieci

W każdym dziecięcym pokoiku powinno być pudełko z tradycyjnymi, drewnianymi klockami. To zabawki ponadczasowe, uniwersalne, dające nieograniczone możliwości. Dziecko może godzinami układać budowle, tworzyć z nich całe miasta. Zabawa drewnianymi klockami uczy dziecko cierpliwości, ćwiczy sprawność manualną, spostrzegawczość, koncentrację. Mniejszym dzieciom pomaga w nauce kolorów, rozróżniania kształtów.

 

Fantastyczny, kolorowy zestaw drewnianych owoców i warzyw będzie idealnym prezentem dla każdego dziecka.

  • Prezentowany zestaw będzie doskonałym uzupełnieniem do naszych zestawów kuchennych z innych ofert.
  • Zastosowany magnes do łączenia ze sobą części owoców i warzyw sprawdza się idealnie - owoece i warzywa kroją się bardzo łatwo . Nie ma również problemu z ich szybki poskładeaniem Stosowany w innych klockach rzep, który jest pozornie tańszy , z czasem źle się łączy oraz nie oddaje realistycznego odczucia krojenia.

Zestaw kolców drewnianych

 

 

Drewniany sorter – układanka dla dzieci do ćwiczenia zręczności

Zabawka, której nie może zabraknąć w pokoju dziecięcym – sorter to sposób na zajęcie dla roczniaka, przykucie na długo jego uwagi, a przede wszystkim: ćwiczenie motoryki i logicznego myślenia.

Intensywne, radosne kolory od razu zwrócą uwagę twojego dziecka i zachęcą do eksperymentowania. Sorter zbudowany jest z 5 kolumn i 25 kostek do układania i wkręcania.

Sorter drewniany

Ogromna drewniana kolejka z pociągiem

Kolejna fantastyczna, ponadczasowa zabawka – drewniana kolejka ucieszy zarówno chłopca, jak i dziewczynkę. W zestawie jest aż 69 elementów (w tym tory, lokomotywa z wagonikami, ludziki, znaki drogowe, budynki i inne), z których można budować tory, miasta w przeróżnych kombinacjach.

 

Ogromna drewniana kolejka dla dzieci

Drewniane zabawki dla chłopca – walizka z narzędziami dla majsterkowicza

Taki prezent ucieszy każdego chłopca – bogato wyposażona walizka z narzędziami pozwoli dziecku naśladować pracę taty lub dziadka, towarzyszyć im i poznawać sposób używania poszczególnych narzędzi. Wszystkie elementy są starannie oszlifowane, całkowicie bezpieczne dla dziecka. Walizeczka jest trzyczęściowa, posiada solidne klamry i mieści aż 43 elementy: młotki, klucze, piłę, obcęgi, śrubokręty oraz śrubki, nakrętki i deseczki z otworami do wkręcania.

Zestaw narzędzi z drewna

 

Drewniana kuchnia dla dziewczynek

Każda mała gospodyni ucieszy się z pięknej, perfekcyjnie wykonanej drewnianej kuchni. Chcesz sprawić swojej córce ogromną radość? Zaskocz ją, podaruj jej w prezencie zabawkę, przy której spędzi mnóstwo godzin na kreatywnej zabawie w dom!

Wybraliśmy najlepsze zestawy – drewniane kuchnie z akcesoriami do gotowania, świetnie wyposażone w różne sprzęty AGD.

Duża kuchnia drewniana ze zlewem, piekarnikiem i palnikami

 Kuchnia drewniana dla dzieci

 

Ogromna kuchnia drewniana biała – kompletnie wyposażona

Ogromna kuchnia dla dzieci

Piękna drewniana kuchnia różowo-biała

Duża drewniana kuchnia z akcesoriami do zabawy