Chcesz rozpocząć swoją przygodę z lataniem? Zastanawiasz się: jaki dron do nauki latania będzie najlepszy? Przeczytaj nasz poradnik – dowiesz się z niego, na co zwracać uwagę wybierając drona i co brać pod uwagę podejmując decyzję o zakupie. Dron do nauki latania powinien być prosty w obsłudze i wytrzymały, ale również niedrogi. Pomożemy ci podjąć decyzję – zobacz modele, dzięki którym szybko opanujesz najważniejsze czynności i nauczysz się wykonywać podniebne akrobacje.

Na co zwrócić uwagę kupując drona do nauki latania?

Wybierając swojego pierwszego drona do nauki latania zwróć uwagę na jego jakość, funkcje oraz cenę. Masz bardzo duży wybór i tylko od ciebie zależy czy zdecydujesz się na lekki dron treningowy (idealny do pierwszych lotów) czy model wielofunkcyjny, idealny do podniebnych akrobacji.

Wybierając drona zwróć szczególną uwagę na:

  •  funkcję stabilizacji lotu (żyroskop),
  •  funkcje „Auto start” i „Auto lądowanie”, szczególnie ważne przy nauce latania (dla osób początkujących funkcja auto start jest bardzo przydatna ponieważ dron po użyciu tej funkcji wznosi się na wysokość ok 2 m i zawisa w powietrzu),
  • funkcję Handless mode - tryb bezwarunkowego sterowania,
  • prędkość lotu (trzy zakresy prędkości) można określić jako przełom w budowie dronów, porównywalny z zastosowaniem skrzyni biegów w samochodach. Trzy prędkości poprawiają zdecydowanie sprawność techniczną i kulturę pracy calego napędu w zakresie startu, prędkości przelotowych i prędkości maksymalnych (pozwalają na zmniejszenie zużycia silnika i zwiększenie jego żywotności oraz ułatwiają naukę latania),
  • przyśpieszenie,
  • wielkość drona,
  • autorotacja, czyli samoczynne opadanie drona nie powodujące jego uszkodzenia.

 

Amatorskie drony do nauki latania – rodzaje

Małe drony treningowe

Lekkie drony treningowe

Małe drony treningowe są lekkie, zwrotne i przede wszystkim – łatwe w obsłudze. Można nimi wykonywać proste akrobacje. Drony treningowe są solidne i wytrzymałe, w związku z czym nie trzeba się obawiać o ich uszkodzenie w przypadku zderzenia z przeszkodą podczas pierwszych prób latania. Są bardzo małe (zazwyczaj mieszczą się w dłoni), w związku z czym można się nimi bawić nie tylko na zewnątrz, ale i w pomieszczeniach. Cena dronów treningowych nie przekracza 200 zł.

Najpopularniejsze drony treningowe:

Dron TD-06 Fly HYUN 2.4 GHz AUTO-POWRÓT Z282G

Lekki Zwinny Dron dla Dziecka Do Nauki Latania CH084 X340

Dron FALCON CH403W Kamera Wi-Fi Na Telefon Funkcja Zawisu X312

 

Małe drony akrobacyjne

Drony akrobacyjne

Drony do akrobacji to modele, które wyróżnia zwrotność i szybkość. Mają doskonałe przyspieszenie, daleki zasięg i nowoczesny system stabilizacji lotu 6AXIS-Gyro. Solidnie wykonana obudowa jest odporna na upadki i uszkodzenia. Drony akrobacyjne mają szereg funkcji, pozwalające m.in. na zawieszenie w powietrzu czy automatyczny start i lądowanie.

Drony do akrobacji:

Mini Dron Zdalnie Sterowany Akrobata 3D UFO z Osłonami Y301

Zdalnie Sterowany Dron LH-X13S szybki zwinny akrobata Y298

Małe drony z kamerą do filmowania

Drony z kamerką do filmowania, robienia zdjęć

Nowoczesne małe drony z kamerą umożliwiają filmowanie i wykonywanie zdjęć z lotu ptaka. Kamerka HD z wifi znajduje się zazwyczaj w czołowej części drona, dzięki czemu kąt widzenia to aż 120 stopni. Obraz można śledzić na swoim smartfonie lub tablecie na żywo.

Zobacz drony z kamerą:

Dron HORNET 827SW Kamera FPV WiFi 5G GPS Śledzenie Funkcja Zawisu 2x Aku Z446

Dron FALCON CH403W Kamera Wi-Fi Na Telefon Funkcja Zawisu X312

DRON HC701 z Kamerą WiFi na smartfon 6Axis 3XAku 680mAh X311

Składany Mini Dron CH200 Kamera Wi-Fi funkcja zawisu zdjęcia gestem3x Aku X314

Dron DM95 Kamera 2MPX Auto powrót Funkcja zawisu Z374

 

Jak latać dronem? Instrukcja obsługi małych dronów

Od czego zacząć latanie dronem? Przede wszystkim od poznania instrukcji obsługi – specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy kompletny poradnik, z którego dowiesz się wszystkiego o lataniu dronem i wykonywaniu różnych akrobacji. Dzięki temu szybko opanujesz sztukę latania, a przede wszystkim nie uszkodzisz sprzętu.

Przeczytaj poradnik i rozpocznij swoją pierwszą podniebną przygodę! https://www.elektrostator.pl/blog/jak-sterowac-dronem-instrukcja-obslugi/